O mnie

Hej 🙂

Mam na imię Kasia. Z wykształcenia jestem promotorem zdrowia, na co dzień zajmuję się realizacją projektów informatycznych w ochronie zdrowia 🙂

Z zamiłowania, od najmłodszych lat, kucharka, a od kilku lat smakosz pysznej kuchni lekkostrawnej z powodu colitis ulcerosa.

Zapraszam na mojego bloga, na którym dzielę się z Wami moimi pomysłami, przede wszystkim na dania lekkostrawne – w sam raz podczas zaostrzenia. Sama wiem, że nie jest łatwo przestawić się na specjalną dietę kiedy dowiadujemy się, że chorujemy na NZJ, ale jest to możliwe 🙂 Znajdziecie TU również pomysły na pyszne i zdrowe jedzenie w okresie remisji, bo jak wiecie, podczas remisji możemy jeść „normalnie”, a w naszym przypadku, z resztą nie tylko w naszym 🙂 , „normalnie” oznacza zdrowe, dalej lekkostrawne, urozmaicone, zrównoważone, regularne i nieprzetworzone jedzenie. Mam nadzieję, że moje pomysły na jedzenie ułatwią Wam i Waszym bliskim życie i sprawią, że polubicie lekką kuchnię :).

PS wiem, że zaostrzenie zaostrzeniu nierówne i nie zawsze jesteśmy w stanie jednakowo odżywiać się podczas nasilenia objawów choroby, ale myślę, że znajdziecie TU pomysły na smaczne dania, które wykorzystacie podczas pogorszenia stanu zdrowia!

PS 2 Życzę dużo zdrowia, nieustającej remisji i uśmiechu 🙂

IMG_7659